Stavba stožáru pro KV 2013

… byla naplánována na dny 2. a 3. července 2013. Marcel OK2MA, Pavel OK2TDI a já OK2WZN. Sestavu doplňovaly naše děti Vojta, Danek a Rosťa. Nesmím zapomenout na Luboše OK2LC, který mnoho našich okamžiků dokumentoval a horolezce Roberta, který vybaven tím správným úvazkem a karabinami montoval druhý den stožár.    

První den bylo potřeba nachystat vše potřebné, a to tak, aby v době, kdy druhý den bude na místě jeřáb, se již nemuselo nic montovat a chystat. Anténa byla vybrána logaritmicko-periodická z dílny Mirka OK1UFC. Stožár osazen kotvícími ocelovými lany o průměru 6 mm, rotátorem Creative a pomocným ložiskem. Pro upevnění antény byla zvolena dvou coulová trubka. Anténu jsme složili se synkem zatím co Pavel s Marcelem se věnovali stožáru a jeho kompletní přípravě. Nesměla se stát chybička, že by se na něco zapomnělo. Odpoledne dostal Pavel zprávu, že objednaný jeřáb nebude a nastal problém. Bez jeřábu jsme to mohli druhý den zabalit. Nakonec svitla naděje a pomohla zpřátelená záchranná složka.    

Večer jsme si ugrilovali maso a šli jsme spát. Pavel OK2TDI a já OK2WZN jsme využili vlahé letní noci a spali jsme pod širými hvězdami.    

Druhý den ráno vše zkontrolovat a už tu byl jeřáb. Práce na umístění stožáru a jeho smontování zabraly čas skoro do 13:00 hodin a pak přišla na řadu poměrně rozměrná anténa. Drobné problémy provázely tuto stavbu, ale vše se nakonec zvládlo.

Finále bylo ovšem špatné, a to ve chvíli, kdy se Robert nahoře na stožáru ve 20-ti metrech snažil anténu přišroubovat k trubce. Praskl plastový izolátor a tím vše pro tento den skončilo. Bylo potřeba vyrobit nové izolátory a do té doby byla anténa pevně přichycena nahoře na stožáru.

PODÉKOVÁNÍ:
– Lubošovi OK2LC za mimořádný sponzorský dar 3000,- Kč
– Hasičskému záchrannému sboru – požární stanice Znojmo
– Robertovi za horolezecké výkony a pomoc

Mnoho dalších fotek je ke shlédnutí zde.

Related Posts

Radioklub Znojmo z.s.

Pozvánka na Výroční členskou schůzi 2015

Dr OM’s zveme Vás tímto na tradiční vánoční posezení radioklubu OK2KZO, které se bude konat v sobotu 19. prosince 2015 jako za starých časů v prostorách vysílacího…

Výroční členská schůze Radioklubu Znojmo 2015

V sobotu 19. prosince 2015 se uskutečnila Výroční členská schůze Radioklubu Znojmo. Změnou bylo místo konání. Mnoho let zpět jsme se scházeli v salóncích restaurací ve Znojmě,…

Radioklub Znojmo a Modelbraní 2015

dalších plno fotek je ve fotogalerii na stránkách tady.

VKV Polní den 144 MHz multi 2014

IARU Region 1 50Mhz Contest 2014

21.6.2014 – několik fotografii ze závodu a zde jsou výsledky účastníků závodu k vyhodnocení.